14 Φεβρουαρίου 2013

ΣΧΟΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ: 1ο ΓΕΛ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ - ΓΕΛ ΠΑΛΑΙΡΟΥ 5-1

Η πορεία του ΓΕΛ Παλαίρου στο σχολικό τουρνουά ποδοσφαίρου σταμάτησε άδοξα σήμερα το πρωί στο Μεσολόγγι. Αντίπαλος το 1ο ΓΕΛ Μεσολογγίου το οποίο επικράτησε με σκορ 5-1. Βαρύ σκορ για το ΓΕΛ Παλαίρου που στάθηκε άτυχο κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι: Σκορ ημιχρόνου 1-1. Προηγήθηκε το ΓΕΛ Μεσολογγίου και ισοφάρισε το ΓΕΛ Παλαίρου με τον Λίτο Αλέξανδρο ένα λεπτό πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου. Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες της Παλαίρου έχασαν αυτά που δεν χάνονται: τρία τετ-α-τετ και ένα δοκάρι με τον Ζέλο Χρήστο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μεσολογγίτες προηγήθηκαν και πάλι μόλις στο 40ο λεπτό (τα ημίχρονα είναι τριανταπεντάλεπτα). Η ομάδα της Παλαίρου έχασε και πάλι τετ-α-τετ για την ισοφάριση, αλλά ο τερματοφύλακας είπε και αυτή τη φορά όχι. Στη συνέχεια ο αγώνας έγειρε ολοκληρωτικά προς το ΓΕΛ Μεσολογγίου που εύκολα έφτασε στο 5-1.
Πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ο Σταθελάκης που σημείωσε Χατ-Τρικ. Τα υπόλοιπα τέρματα σημείωσαν οι Νικολόπουλος και Πασπαλιάρης.
Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων.