26 Οκτωβρίου 2013

ΑΟΠ-ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΣΟΥ 1-1 (ΑΝΔΡΩΝ)

Πέμπτη αγωνιστική του Γ' ομίλου του πρωταθλήματος της Β΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας και ο Α.Ο. Παλαίρου φιλοξένησε (στο γήπεδο του Μοναστηρακίου) τον Ιδομενέα Εμπεσσού. Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1.

Δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες οι οποίες έδειχναν να θέλουν και οι δύο τη νίκη. Δυνατές μοναμαχίες στο χώρο του κέντρου και στις άμυνες. Ο Εμπεσσός προηγήθηκε στο σκορ στο 24ο λεπτό όταν σουτ βρήκε στο δοκάρι του και στην επιστροφή με δυνατό σουτ από δεξιά η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της Παλαίρου. Η ισοφάριση ήρθε νωρίς για την Πάλαιρο, μετά από τρία λεπτά, όταν σε επίθεση από δεξιά βγήκε σέντρα στο ύψος του πέναλτι και ο Κατσλιανός Δημήτρης από κοντά με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Το παιχνίδι θα μπορούσαν να κερδίσουν και οι δύο ομάδες με περισσότερες πιθανότητες η Πάλαιρος η οποία έχασε πιο πολλές ευκαιρίες.