29 Ιανουαρίου 2013

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ – ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΘΥΡΡΕΙΟΥ1-0

Ανοιχτό παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις κυρίως από τον Πανοχθιακό έγινε χτες στο γήπεδο Οχθίων. Ήταν πραγματικά ένα ποδοσφαιρικό ματς που σπάνια παρακολουθεί κανείς σε τοπικά πρωταθλήματα καθώς και οι δυο ομάδες είχαν διάθεση για να διαφημίσουν το ποδόσφαιρο.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 10’ λεπτό τετ-α-τετ ο Γιώργος Βακράκος με τον τερματοφύλακα Καραϊσκο η μπάλα καταλήγει σε κόρνερ.
Στο 16’ λεπτό ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους Σουροβέλη και Βακράκο ο τελευταίος πλασάρει ψύχραιμα και κάνει το 1-0.
Στο 22’ λεπτό ωραίο διαγώνιο σουτ του Γιαννάκη πετάχτηκε στο Γόμα ο Καραϊσκος και έδιωξε σε Κόρνερ.
Στο 28’ λεπτό Καρφωτή κεφαλιά του Νίκου Σουροβέλη από καλή θέση η μπάλα βγήκε άουτ.
Στο 37’ λεπτό σουτ του Βασίλη Δήμου η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Στο 39’ λεπτό τετ-α-τετ του Βενέτη με τον τερματοφύλακα Σίμου αποκρούει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πανοχθιακού.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 54’ λεπτό τετ-α-τετ ο Βασίλης Δήμος αποκρούει ο Καραϊσκος σε κόρνερ.
Στο 69’ λεπτό φεύγει μόνος του ο Βασίλης Δήμος πλασάρει ωραία τον τερματοφύλακα η μπάλα όμως κόλλησε στα νερά πάνω στην γραμμή διώχνουν οι αμυντικοί του Θύρρειου.
Στο 78’ λεπτό ωραίο γύρισμα ο Xρήστος Μπίρκος και προ κενής εστίας ο Νίκος Σουροβέλης σουτάρει άουτ.
Στο 89’ λεπτό παραλίγο έμφραγμα για τον Πανοχθιακό καθώς μετά από σουτ του Χούσου, η μπάλα πήγαινε στο γάμα πετάγεται ο Τερματοφύλακας του Πανοχθιακού και διώχνει σε κόρνερ.
Από τον Πανοχθιακό ξεχώρισαν με διαφορά ο Χρήστος Μπίρκος και οι Φώτης Νιτσάκης Φίλιππος Πετρονικολός.