16 Μαρτίου 2013

ΑΝΕΤΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Με σκορ 4-1 επικράτησε σήμερα το απόγευμα η ομάδα ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου επί της αντίστοιχης του Αετού Ξηρομέρου στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του Γ' ομίλου της Β΄ερασιτεχνικής κατηγορίας Αιτωλοακαρνανίας.
Η ομάδα του Αετού κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 20ο λεπτό περίπου όταν σε γέμισμα που έγινε στην  περιοχή της Παλαίρου, εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας ο επιθετικός του Αετού και διαγώνιο σουτ από αριστερά έκανε το 0-1.
Η Πάλαιρος μετά το γκολ που δέχτηκε άρχισε να ξυπνάει και ανέβασε στροφές. Η ισοφάριση έγινε στο 34ο λεπτό όταν ο Γαρίδας Γιάννης βρέθηκε αμαρκάριστος έξω από τη μεγάλη περιοχή και με έξοχο σουτ στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του Αετού έγραψε το 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάλαιρος ήταν αρκετά ανώτερη και πέτυχε άλλα τρία τέρματα. ένα με τον Κολοβό Αλέξανδρο με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, ένα με τον Παπαζώη Αντώνη με  σέντρα σουτ από δεξιά και ένα με τον Τσακάλη Σπύρο από κόρνερ και κοντινό πλασέ. Τελικό σκορ 4-1.
Πάρα πολύ καλή η διαιτησία των κυρίων: Χονδρογιάννη Χ., Γεωργίου Β. και Κατσαούνη Β.