18 Νοεμβρίου 2012

ΕΦΥΓΕ ΜΕ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ Η ΑΝΔΡΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΑΝΟ

Το Σαββατοκύριακο, 17-18 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκαν τα παιχνίδια της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ. Η ομάδα του Α.Ο. Παλαίρου φιλοξενήθηκε από την Αναγέννηση Στάνου.
Παίχτηκε όμορφο ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες, με εναλλαγή φάσεων και στις δύο εστίες. Ισορροπημένο παιχνίδι που θα μπορούσε να λήξει ισόπαλο, αλλά ποιο τυχεροί στάθηκαν οι φιλοξενούμενοι και απέσπασαν τρίποντο με σκορ 0-1.
Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε για τον Α.Ο. Παλαίρου ο Κουρκούτας Παναγιώτης πέντε λεπτά περίπου πριν την έναρξη του 1ου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα της Στάνου κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια για την ισοφάριση, αλλά βρήκε αντίσταση στην καλά οργανωμένη άμυνα της Παλαίρου και στον τερματοφύλακά της Κουτσογιώργο Δημήτρη.
Δύο κόκκινες κάρτες (δύο κίτρινες) στο δεύτερο ημίχρονο, μία για την κάθε ομάδα, ο Τσακάλης Σπύρος για την Πάλαιρο για αντικανονικό παίξιμο με το χέρι και ο Μπιστιντζανός Χρ. για τη Στάνο για επικίνδυνο παίξιμο.
Διακριθέντες: για την γηπεδούχο ο Δράκος Δημήτρης και για την φιλοξενούμενη ο Κουτσογιώργος Δημήτρης.
Πάρα πολύ καλή η διαιτησία των κυρίων: Χονδρογιάννη Χρ., Τόλη Λ., και Κολοσιώνη Γ.