4 Νοεμβρίου 2012

ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΟΥ Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΟΥΤΡΟ

Τη συντριπτική ήττα με σκορ 8-2 γνώρισε η ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου εκτός έδρας από τον Αμβρακικό Λουτρού στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας Αιτωλ/νίας.

Η ομάδα της Παλαίρου πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση και δίκαια ηττήθηκε από την ανώτερη ομάδα των γηπεδούχων.
Μόνο για τριάντα λεπτά κατάφερε να αντέξει στην πίεση η ομάδα της Παλαίρου και έπειτα δέχτηκε το πρώτο γκολ. Στο 40ο λεπτό η ομάδα του Αμβρακικού διπλασίασε τα τέρματά της με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ. 2-0 το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε αρκετά γρήγορα να αυξήσει το δείκτη του σκορ σε 5-0 (μέχρι και το 65ο λεπτό). Ακολούθησαν αλλαγές εκατέρωθεν και ο νεοεισερχόμενος για δεύτερη φορά Λίτος Αλέξανδρος (Τζιμπρίλ) κατάφερε με ωραία ενέργεια από αριστερά να μειώσει σε 5-1. Στα επόμενα δύο λεπτά η ομάδα της Παλαίρου κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ με τον Ζουμή Άκη με κοντινό σουτ.
Ο αγώνας όμως είχε κριθεί και η ομάδα του Λουτρού ανεβάζοντας και πάλι απόδοση κατάφερε να πετύχει άλλα τρία γκολ (τα λάθη ήταν τραγικά σε όλες τις γραμμές της Παλάιρου).
Συγχαρητήρια στην ομάδα του Λουτρού!!!

Πολύ καλή η διαιτησία (με μικρά λάθη τα οποία δεν επηρέσαν την έκβαση του αγώνα)