4 Ιανουαρίου 2012

Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ - ΑΧΕΛΩΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 1-0 (ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ 4-1-12)

Σήμερα Τετάρτη και ώρα 12:30' το μεσημέρι στη Βόνιτσα πραγματοποιήθηκε ο εξ αναβολής αγώνας (λόγω καιρικών συνθηκών) για το β' όμιλο του πρωταθλήματος προπαίδων ΕΠΣΝΑ μεταξύ των ομάδων Α.Ο. Παλαίρου - Αχελώος Νεοχωρίου, για την 1η αγωνιστική του β' γύρου.

Η ομάδα της Παλαίρου στάθηκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να κερδίσει με σκορ 1-0. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ποιο ισορροπημένο μεταξύ των δύο ομάδων με ελαφρά υπεροχή υπέρ των γηπεδούχων, οι οποίοι προηγήθηκαν στο 20ο λεπτό περίπου με σουτ του Μαγκανάκη Β. από το ύψος της μεγάλης περιοχής έπειτα από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Παλαίρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Παλαίρου ήταν ποιο δραστήρια αλλά δεν κατάφερε να αυξήσει το δείκτη του σκορ παρ' όλο που δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και είχε και χαμένο πέναλτι που κέρδισε μετά από ανατροπή από τον τερματοφύλακα ο Άλεξ, αλλά αστόχησε ο Κολοβός Δ. (Τίγρης).
Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων.