1 Μαρτίου 2015

Δεν κατάφερε η παίδων του Α.Ο. Παλαίρου να κερδίσει τον πρωτοπόρο

Με σκορ 4-5 υπέρ της Α.Ε. Πρέβεζας έληξε το ντέρμπι του πρωταθλήματος παίδων του β' ομίλου της ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας. Οι παίδες της Παλαίρου πάλεψαν σθεναρά ένα δυνατό αντίπαλο αλλά δεν κατάφεραν τη νική.
Η Ομάδα της Πρέβεζας προηγήθηκε με δύο γκολ ενώ η ομάδα της Παλαίρου μείωσε σε 1-2 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Πρέβεζα έκανε το 1-3 και η ομάδα της Παλαίρου μείωσε ξανά σε 2-3 και στη συνέχεια έχασε πέναλτυ για την ισοφάριση. Η Πρέβεζα πέτυχε στη συνέχεια άλλα δύο τέρματα ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 2-5. Η Πάλαιρος κατάφερε να μειώσει με άλλα δύο γκολ στο τελικό 4-5.
Τα γκολ για την Πάλαιρο πέτυχαν οι Τριαντακωνσταντής Λευτέρης (2) και Φέγγαρης Γιώργος (2). Η ομάδα της Παλαίρου παλεύει για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στην τελική τετράδα (δύο ομάδες από κάθε όμιλο). Συγχαρητήρια στα "μικρά μας"...