25 Φεβρουαρίου 2014

ΑΟΠ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ 3-2 (ΑΝΔΡΩΝ)

Με νίκη της Παλαίρου έληξε το κυριακάτικο παιχνίδι ποδοσφαίρου του Δ' ομίλου της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας Αιτ/νιας. Η Αναγέννηση Στάνου έδειξε χαλαρότητα στο Β΄ μέρος και έδωσε την ευκαιρία στην Πάλαιρο να καταφέρει τη νίκη.
Το πρώτο ημίχρονο πραγματοποιήθηκε με δυνατό ποδόσφαιρο από τις δύο ομάδες. Η Αναγγένηση κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, αλλά η Πάλαιρος απάντησε μετά από δύο λεπτά με τον Καλέμι, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Η Αναγέννηση Στάνου έδειξε να στέκεται πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε και πάλι να προηγηθεί στο σκορ. Οι παίκτες των δύο ομάδων πήγαν  αποδυτήρια με σκορ 1-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Παλαίρου μπήκε πιο δυνατά και εκμεταλευόμενη την χαλαρότητα των παικτών της Αναγέννησης κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με τον Τσακάλη Σπύρο και τελικά να πετύχει το 3-2 με καταπληκτική ενέργεια του Κατσιλιανού Δημήτρη (κοινώς Μπορέλι).