12 Φεβρουαρίου 2012

ΟΜΗΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ 4-3 (ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ 11-2-12)

Προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος προπαίδων Αιτωλοακαρνανίας χτες και η ομάδα του Α.Ο. Παλαίρου φιλοξενήθηκε από τον Όμηρο Νεοχωρίου για τον Β' όμιλο. Η ομάδα του Ομήρου κέρδισε το παιχνίδι με σκορ 4-3 κερδίζοντας τις εντυπώσεις.

Τα παιδιά και των δύο ομάδων πρόσφεραν πού ωραία θέαμα σε ένα χορταστικό ματς. Το πρώτο τριαντάλεπτο έλειξε ισόπαλο 2-2. Ο Όμηρος προηγήθηκε στο σκορ με μακρινό σουτ που αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα της Παλαίρου Σιδερά Θωμά. Η ομάδα της Παλαίρου όμως αντέδρασε άμεσα και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Μαγκανάκη Βασίλη και λίγο αργότερα να προηθηθεί στο σκορ 1-2 με καταπληκτική ενέργεια πάλι του ίδιου παίκτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νεοχωρίου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα ακόμα, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4-2, έπειτα από τραγικά λάθη της άμυνας της Παλαίρου. Η ομάδα της Παλαίρου πίεσε αρκετά στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφερε να μειώσει στο τελευταίο λεπτό με μακρινό σουτ του Ματσίνγκο σε 4-3.
Συγχαρητήρια στα παιδιά και των δύο ομάδων.