2 Δεκεμβρίου 2012

ΑΟΠ - ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ 2-0 (ΑΝΔΡΩΝ)

Μπαλατσούρας Αποστόλης
Σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο που είχε γίνει λίμνη από την ακατάπαυστη βροχή η Πάλαιρος νίκησε με σκορ 2-0 την αξιόμαχη ομάδα του Ακαρνανικού Φυτειών.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Τσακάλης Σπύρος με πλασέ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, που έμελλε να είναι και το σκορ α΄ημιχρόνου. Το 2-0 έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Αλέξανδρο Κολοβό και ενώ πριν είχαν συμβεί σχεδόν τα πάντα.
Τρομερές ευκαιρίες, πολύ δυνατές μονομαχίες, δυστυχώς ένας σοβαρός τραυματισμός και μία αποβολή παίχτη του Ακαρνανικού.
Άδικη η τελευταία θέση που κατέχει η αξιόμαχη και ιστορική ομάδα των Φυτειών. Τρομερή και η ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι οπαδοί των γηπεδούχων παρ' όλες τις άσχημες καιρικές συνθήκες.