9 Φεβρουαρίου 2014

Απώλεια βαθμών στον Εμπεσσό για την ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου

Την περασμένη Κυριακή το απόγευμα ο Α.Ο. Παλαίρου αγωνίσθηκε εκτός έδρας με την αντίστοιχη ομάδα του Ιδομένέα Εμπεσσού και ηττήθηκε με σκορ 3-1.
Η ομάδα της Παλαίρου ήταν καλύτερη στον αγωνίστικό χώρο, αλλά για ακόμα μία φορά δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα.
Στο δεύτερο λεπτό του αγώνα ψυχρολουσία για τους φιλοξενούμενους, όταν από τραγικό λάθος της άμυνας ο Ιδομενέας προηγήθηκε στο σκορ. Το υπόλοιπο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος για την Πάλαιρο η οποία δεν έβρισκε δίχτυα με κανένα τρόπο (μετρήσαμε γύρω στις 10 τελικές προσπάθειες).
Στο δεύτερο ημίχρονο νωρίς - νωρίς η Πάλαιρος έφτασε στην ισοφάριση με τον Καλέμι Δημήτρη και όλα φαίνονταν ότι θα πάρει και το ματς. Ο Ιδομενέας όμως σε αντεπίθεση από αριστερά πέτυχε το (2-1) μέσα σε διαμαρτυρίες των παικτών της Παλαίρου για καταφανή θέση οφσάιντ. Στα επόμενα 5' λεπτά η Πάλαιρος πέτυχε και δεύτερο γκολ ξάνα με τον Καλέμι, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ (δεν υπήρχε καμία θέση οφσάιντ, το γκολ ήταν κανονικότατο).
Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Ιδομενέας πέτυχε και τρίτο γκολ.
Για μια ακόμη φορά λάθη των εποπτών, στέρησαν από την ομάδα μας, τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.
Ειδικά από τον κο Πάζιο, δεν περιμέναμε τέτοιο λάθος...
Ο διαιτητής κος Κατσαούνης ήταν πολύ καλός.
Διακριθέντες για τον Α.Ο. Παλαίρου οι: Μπουρδούβαλης Βασίλειος και Καλέμι Δημήτρης.