14 Ιανουαρίου 2013

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ - ΑΕΤΟΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ 6-3

ΒΡΟΧΗ ΑΠΟ ΓΚΟΛ ΣΤΑ ΟΧΘΙΑ
Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 13’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος με πέναλτι που κέρδισε ο Σπύρος Τσέπας έκανε το 1-0. Στο 25’ λεπτό ο Βασίλης Ρουσαϊ μετά από λάθος της άμυνας των Οχθίων έρχεται η Ισοφάριση 1-1.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Στο 51’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος μέσα από την Περιοχή Κάνει το 2-1.
Στο 63’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος στέλνει την μπάλα στην συμβολή των δοκών του τερματοφύλακα Κρεμμύδα και επιτυχαίνει το καλύτερο γκολ του αγώνα γράφοντας το 3-1.
Στο 68’ λεπτό με πέναλτι που κάνει ο Σίμος πάνω σε παίχτη του Αετού ο Δ. Γεωργούσης κάνει το 3-2.
Στο 71’ λεπτό ο Σπύρος Τσέπας με κοντινό σουτ ανεβάζει το σκορ σε 4-2.
Στο 79’ λεπτό η ομάδα του Αετού με τον Τομαρά μειώνει σε 4-3.
Στο 82’ ο νεοεισελθών 15χρονος Μιχάλης Τσέπας με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή κάνει το 5-3.
Και στο 87’ πάλι ο Μιχάλης Τσέπας με ωραίο διαγώνιο Σουτ μέσα από την περιοχή σημειώνει το 6-3 που ήταν και το τελικό σκορ.

Από τον Πανοχθιακό ξεχώρισαν οι Σουροβέλης, Σπ. Τσέπας, Β. Δήμος και ο Πετρονικολός.
Από τον Αετό Ξηρομέρου ξεχώρισαν οι Ρουσαϊ, Μπαλάφας και Γεωργούσης.

Άριστη η Διαιτησία του Χρήστου Χονδρογιάννη, και των βοηθών του Θανάση Κολολιώση και Άρη Θεοφίλη.
Νοσηλεύτρια της Επσνα: Σαμαρά Πηνελόπη

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ (Ταξιάρχης Δήμος, Γιάννης Αδάμος)
Σίμος, Σπ. Τσέπας(82’ Μιχ. Τσέπας), Ζώης, Νιτσάκης, Τέγας , Σουροβέλης , Μπίρκος(68’ Γκουτσέλης) , Γ. Βακράκος, Β. Δήμος, Πετρονικολός, Σταμάτης(50’ Γιαννάκης).