7 Ιανουαρίου 2012

ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΓΣ ΑΣΤΑΚΟΥ ΧΤΕΣ (7-1-12)

Χτες στις μία η ώρα το μεσημέρι έπαιξε η ομάδα παίδων του Α.Ο. Παλαίρου με την αντίστοιχη του ΑΓΣ Αστακού για την έβδομη αγωνιστική (τελευταία του πρώτου γύρου) του πρωταθλήματος παίδων Αιτωλοακαρνανίας του Δ' ομίλου.

Ο αγώνας διακόπηκε στο 39ο λεπτό της συνάντησης λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου από την έντονη βροχόπτωση και για την ασφάλεια των παικτών. Τα παιδιά και των δύο ομάδων δυσκολεύτηκαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο λόγω του βαριού αγωνιστικού χώρου.

Το σκορ τη στιγμή της διακοπής είχε διαμορφωθεί σε 2-0 υπέρ της Παλαίρου (32ο και  34ο λεπτό) με γκολ του Κολοβού Αλέξανδρου (το πρώτο με πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και το δεύτερο με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή από πλάγια θέση στην κλειστή γωνία).
Το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα θα διεξαχθεί όταν ορίσει η ΕΠΣΝΑ ενώ διατηρείται το υπάρχον αποτέλεσμα (2-0).