1 Φεβρουαρίου 2015

Απέσπασε ισοπαλία στις καθυστερήσεις ο Ερμής Καναλίου στην Πάλαιρο

Με κόντρα το κρύο και τους δυνατούς ανέμους διεξήχθη ο ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ του Α.Ο. Παλαίρου και του πρωτοπόρου Ερμή Καναλίου στα πλαίσια του πρωταθλήματος της  β΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής έχοντας στο πλευρό του τον άνεμο κατάφερε νωρίς - νωρίς, μόλις στο 3ο λεπτό να ανοίξει το σκορ έπειτα από χτύπημα κόρνερ. Η Πάλαιρος κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και να κάνει αρκετές φάσεις για την ισοφάριση αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάλαιρος έχοντας τον άνεμο υπέρ της και με αποτελεσματικότητα κατάφερε την ανατροπή με δύο γκολ του Λίτου Αλέξανδρου στο 50ο και στο 71ο λεπτό. Και ενώ όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι γέρνει υπέρ της Παλαίρου, στις καθυστερήσεις του αγώνα σε αντεπίθεση των φιλοξενούμενων επιθετικός βρέθηκε τετ α τετ με τον Κουνάβη Ευστάθιο και με πλασάρισμα έγραψε το τελικό 2-2.