10 Οκτωβρίου 2015

Δεν τα κατάφερε και πάλι η ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου

Νέα ήττα για την ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου εντός έδρας με αντίπαλο τον Απόλλωνα Πάργας. Με αντίπαλο τον ισχυρό άνεμο και οι δύο ομάδες έδωσαν τη μάχη τους στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Παλαίρου και νικήτρια βγήκε η Πάργα με σκορ 1-2.
Στο πρώτο ημίχρονο η Πάλαιρος με κόντρα τον άνεμο στάθηκε αρκετά καλά στον αγωνιστικό χώρο και βρέθηκε να χάνει στο τέλος με 0-1 από μια φάση που κανείς δεν περίμενε, όταν ο Κουνάβης Ε. δεν κατάφερε να συγκρατήσει τη μπάλα που κατέληξε βασανιστικά στα δίχτυα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάλαιρος μπήκε δυναμικά στον αγώνα και κατάφερε στο 53ο λεπτό την ισοφάριση με τον Καλέμι Δημήτρη. Η συνέχεια όμως δεν ήταν εύκολη και η Πάργα κατάφερε στο 78ο λεπτό να διπλασιάσει τα τέρματά της.